Aktualności

Podświetlenie zabytkowej willi przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku-Brzeźnie

Jarosław Gudzowski

Zarząd Dzielnicy Brzeźno skierował do administratora obiektu, t.j. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku pismo z prośbą o podświetlenie ww budynku.

„Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno, na podstawie § 28 ust. 1 pkt 8 Statutu Dzielnicy Brzeźno stanowiącego Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr LII/1161/14 Rady Miasta Gdańska z dnia 24 kwietnia 2014 r. w sprawie uchwalenia Statutu Dzielnicy Brzeźno (Dz. Urz. Woj. Pomorskiego z 20 maja 2014 r. poz. 1946 ze zm.), uprzejmie proszę o rozważenie możliwości podświetlenia zabytku – willi przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku-Brzeźnie, wpisanej do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego pod nr 1727. Obecnie w willi mieści się Dzienny Dom Pomocy Społecznej pod Cisem.
Ta XIX-wieczna willa stanowi piękną ozdobę naszej dzielnicy. W porze wieczornej i nocnej willa jest całkowicie niewidoczna. Ulica Gdańska w pobliżu, której znajduje się willa jest ważną arterią Brzeźna. Podświetlona willa wspaniale byłaby widoczna właśnie przede wszystkim od ulicy Gdańskiej, którą poruszają się nierzadko turyści, byłaby doskonałą wizytówką Brzeźna i interesującym elementem naszej dzielnicy.”
Liczymy na szybką i pozytywną odpowiedź.