Aktualności

Konsultacje społeczne dotyczące projektu Uchwały Krajobrazowej Gdańska

Jarosław Gudzowski

Zarząd Dróg i Zieleni ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu Uchwały Krajobrazowej Gdańska.

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca o godz 17.00 w Europejskim Centrum Solidarności w sali nr 5. Warsztaty potrwają ok 2h.

W pierwszej części warsztatów przedstawione zostaną uczestnikom analiza i diagnoza problemu estetyki przestrzeni publicznej. Następnie wskazane zostaną dobre przykłady systemowych rozwiązań, które pozwalają uporządkować chaos reklamowy.

Część praktyczna przyjmie formę interaktywnego warsztatu, podczas którego wspólnie z uczestnikami zajmiemy się uporządkowaniem komunikacji wizualnej na wybranym fragmencie ulicy. Efekty prac zostaną zestawione z obecnym wyglądem przestrzeni, co stanowić będzie materiał do dyskusji o estetyce polskich ulic.

Rejestracji na warsztaty można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.uchwalakrajobrazowagdansk.evenea.pl.

21 czerwca o godz 17.00 na antresoli Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie otwarte na którym zaprezentujemy wyniki ankiety, efekty pracy z warsztatów, rekomendacje Zespołu Konsultacyjnego oraz kilka konkretnych rozwiązań Uchwały Krajobrazowej. Po prezentacji będzie czas na dyskusję i wnioski.