Aktualności

Posadowienie ogrodzenia w sąsiedztwie terenu Hali Plażowej w Gdańsku-Brzeźnie

Jarosław Gudzowski

(03.06.2016 r.) treść pisma wysłana do Zarządu Dróg i Zieleni

„Szanowni Państwo,

Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno uprzejmie proszę o posadowienie ogrodzenia w sąsiedztwie terenu Hali Plażowej w Gdańsku-Brzeźnie.
Po rozmowie Przewodniczącej Rady Dzielnicy Brzeźno – Pani Aliny Jażdżewskiej z przedstawicielem Urzędu Morskiego, Urząd Morski odgrodził teren Hali Plażowej od strony plaży (ogrodzony został siatką leśną).
Od pozostałych stron, gdzie teren Hali Plażowej graniczy z działkami gminnymi będącymi w zarządzie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, istnieje obecnie częściowo zniszczone, niebezpieczne ogrodzenie z blachy. Użytkownik wieczysty terenu nie dba o bezpieczne i estetyczne ogrodzenie.
W tej sytuacji rozsądnym wydaje się posadowienie przez ZDiZ, wzorem Urzędu Morskiego, ogrodzenia przy terenie Hali Plażowej (na działce miejskiej, bezpośrednio przy granicy działki z terenem Hali Plażowej).
Okolice Hali Plażowej są wizytówką nie tylko Brzeźna, ale całego Miasta Gdańska. W sezonie letnim przewijają się tędy tysiące turystów. Przykro patrzeć na zniszczone, szpetne ogrodzenie z blachy. W czasie, gdy Miasto Gdańsk dba o estetyzację, warto byłoby prowadzić ją również poprzez posadowienie estetycznego ogrodzenia na terenie miejskim wokół gruntu dawnej Hali Plażowej.”