Aktualności

Awantury przy ul. Zdrojowej

Jarosław Gudzowski

(08.06.2016 r.) – treść pisma skierowana do Straży Miejskiej

„Szanowni Państwo,

Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno przekazuję zgłoszenie, które otrzymałem od Doroty Kuś – Radnej Dzielnicy Brzeźno:
otrzymałam skargę (sami też możemy się o tym przekonać), że to co się dzieje na ławkach przy ulicy Zdrojowej (ławki w okolicy metalowego płotu dziury wstydu), a także na ławkach przy skwerku – to wstyd dla Brzeźna. Otóż, chodzi o przesiadujących i awanturujących się, co prawda pomiędzy sobą pijaczków. Ostatnia widziana sytuacja miała miejsce w piątek, ok. 18-ej, tzw. żule pili sobie alkohol na ławce na Zdrojowej (przy płocie „dziury”), po czym zaczęli się szarpać, towarzysząca im kobieta piszczała, normalni spacerowicze rozpierzchli się. Sytuacja przesiadujących na ławkach w rejonie starego kurortu pijaczków i bezdomnych jest nagminna, w szczególności w piątki, soboty i niedziele. Zgłaszający mi tę interwencję stwierdza, że podobne sytuacje mają miejsce właśnie w Brzeźnie „kurorcie”, gdzie np. w Jelitkowie się tego nie spotyka. Odstręcza to spacerowiczów oraz turystów, którzy uważają, że jest to miejsce niebezpieczne. Krótko mówiąc psuje opinię naszej dzielnicy. Dopóki takie rzeczy będą się działy,  dopóty nazwanie przystanku „Brzeźno Kurort” będzie zakrawało na kpinę i sceny jak z filmu Barei „Miś”.
Wniosek: Rada Dzielnicy musi poprosić o więcej patroli Policji (i Straży Miejskiej), szczególnie od czwartku do niedzieli. Jak widać kamery nic nie dają.„.
Uprzejmie proszę o zintensyfikowanie patroli w opisanym wyżej miejscu.”

(04.07.2016 r.) – Straż Miejska w odpowiedzi potwierdza zasadność powyższego zgłoszenia. Niniejszym SM zobowiązała się do przeprowadzania kontroli wskazanego miejsca.
Odp SM awantury przy ul. Zdrojowej