Aktualności

„Rozjeżdżanie” chodnika przy ul. Krasickiego

Jarosław Gudzowski

(13.06.2016 r.) – właściciel restauracji przy ul. Krasickiego zwrócił uwagę na fakt, że ciężki pojazd służący do przewozu kosztowności wjeżdża regularnie na i tak już zniszczony chodnik. Może to powodować jego dalszą dewastację. W związku z powyższym Zarząd Dzielnicy skierował poniższe pismo do Straży Miejskiej oraz na Policję, a także do informacji firmy Impel:

„Szanowni Państwo,
Uprzejmie przekazuję zgłoszenie, które dotarło do Rady Dzielnicy Brzeźno od Pana Krzysztofa Dworaka o tym, że kierujący samochodem marki Mercedes-Benz o nr rej. WWL 41096 (z logiem agencji ochrony IMPEL) popełnił w dniu 11 maja 2016 roku wykroczenie polegające na przejeździe przez chodnik przy pawilonach handlowo-usługowych przy ul. Gałczyńskiego w Gdańsku-Brzeźnie i wyjazd przez ww. chodnik na ulicę Krasickiego w Gdańsku-Brzeźnie.
Przesyłam poniżej ww. zgłoszenie oraz przesyłam w załączniku trzy fotografie dowodzące popełnienia wykroczenia.
Fakt popełnienia wykroczenia przez kierującego ww. pojazdem zgłosił Pan Krzysztof Dworak, z którym kontakt miał Radny Dzielnicy Brzeźno – Pan Jarosław Gudzowski (tel. 603 923 418).”
(20.06.2016 r.) – Straż Miejska, aby podjąć interwencję, musi być bezpośrednim świadkiem zdarzenia. W związku z tym przekierowuje powyższe zgłoszenie, wg właściwych kompetencji, na Policję.
odp SM parking przy Krasickiego

(25.07.2016 r.) – Komenda Miejska Policji poinformowała, że po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających nie znalazła podstaw do skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w sprawie wykroczenia drogowego. W związku z tym, że użytkownik pojazdu nie był w stanie wskazać, kto w tym dniu kierował pojazdem, nałożony został na niego mandat karny w wysokości 100 zł za niewskazanie kierującego.

Odp. Policji w sprawie rozjeżdżania chodnika przy ul. Krasickiego