Aktualności

Stan ul. Dworskiej – dojazdu do budynków Dworska 30/32 i Chodkiewicza 17

Jarosław Gudzowski

(16.03.2017 r.) – mieszkaniec Brzeźna, Pan Bartłomiej Łubkowski, wysłał na adres kontakt@radadzielnicybrzezno.pl pismo następującej treści:

„Dzień dobry,

Chciałem zwrócić uwagę na katastrofalny stan dojazdu do budynków Dworskiej 30 i 32 oraz Chodkiewicza 17 wzdłuż bloku Dworska 30 i dalej wzdłuż garaży – w załączniku mapka z zaznaczonym fragmentem dojazdu na czerwono. 

Wspomniane bloki Dworska 32 oraz Chodkiewicza 17 nie mają własnego bezpośredniego połączenia z ul. Dworską, dojazd do niedawna był możliwy jedynie poprzez fragment ul. Dworskiej (wzdłuż budynku Dworska 30), od 3 lat istnieje wąski przejazd między garażami od strony ul. Chodkiewicza. 

Dojazd do obu budynków z każdej strony jest katastrofalny, to kolejna „uliczka-masakra”. Stan tego dojazdu jest zmorą dla zmotoryzowanych mieszkańców, którzy borykają się z częstymi awariami zawieszenia. Wspomniany fragment jest również wykorzystywany przez rodziców podwożących dzieci do szkół Gedanensis i przedszkola „Wesołe Skrzaty” – większy ruch samochodowy niestety potęguje pogarszający się stan drogi. Mocno wysłużone i wąskie połączenie z betonowych płyt łączonych z płytami typu jumbo i wystające studzienki kanalizacyjne skłaniają kierowców do rozjeżdżania chodnika wzdłuż bloku Dworska 30. Mieszkańcy, którzy nie korzystają z samochodów, również są narażeniu na niebezpieczeństwa – to często osoby w podeszłym wieku, niekiedy schorowane z ograniczeniami sprawności ruchowej, są zmuszone pokonywać tę drogę aby dostać się do wiat śmietnikowych, jest to również droga prowadząca do przystanku tramwajowego „Gdańska” oraz sklepów Biedronka i Lidl. 

Na odcinku prostopadłym do wspomnianych budynków (wzdłuż garaży) droga jest nieutwardzona, z tego względu przy silniejszym wietrze w okolicy utrzymuje się znaczne zapylenie. W przypadku opadów/roztopów tworzy się niesamowite błoto, ciężko ominąć doły z kałużami, które mają po kilkunaści centymetrów, jest ślisko i niebezpiecznie. Przejście tego odcinka „suchą stopą” nie jest możliwe, stanowi wzywanie dla ludzi młodych i sprawnych ruchowo a co dopiero dla osób starszych. Taki stan ma również negatywny odbiór przez turystów i gości, którzy w sezonie letnim często zatrzymują się w tym rejonie Brzeźna.

Będę wdzięczny za pomoc w opisanym temacie oraz weryfikację możliwości remontu/poprawy bieżącego stanu drogi.”

 

(04.04.2017 r.) – sprawa została skierowana do Zarządu Dróg i Zieleni:

„Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno, niniejszym przekazuję wniosek Pana Bartłomieja Łubkowskiego. Uprzejmie proszę o rozpoznanie wniosku i rozważenie możliwości wykonania opisanej inwestycji.

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi bezpośrednio Wnioskodawcy na adres b.lubkowski@gmail.com oraz do wiadomości Rady Dzielnicy Brzeźno na adres kontakt@radadzielnicybrzezno.pl
 
Z góry uprzejmie dziękuję za przychylne spojrzenie na przedstawiony problem.”