Aktualności

Falochron zachodni (przystanek tramwaju wodnego „Brzeźno”) – toaleta i kosze na śmiecie

Jarosław Gudzowski

(06.04.2017 r.) – Zarząd Dzielnicy Brzeźno skierował poniższy wniosek do Zarządu Dróg i Zieleni oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu:

„Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno, niniejszym zgłaszam dwa problemy związane z korzystaniem z falochronu zachodniego (przy przystanku tramwaju wodnego „Brzeźno”):

1) brak toalety – Mieszkańcy i inne osoby korzystające z infrastruktury falochronu zachodniego proszą o zorganizowanie toalety, jeszcze przed sezonem letnim – choćby w formie Toi-Toi (już dziś wiele osób odwiedza to miejsce – zwłaszcza wędkarze łowiący ryby),
 
2) przepełniające się kosze na śmiecie – uprzejmie proszę o zwiększenie częstotliwości opróżniania koszy na śmiecie w tym miejscu.
 
Z góry uprzejmie dziękuję za przychylne podejście do sprawy i podjęcie działań w kierunku rozwiązania powyższych problemów.”
 
(12.04.2017 r.) – w załączeniu odpowiedź Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni:
Odpowiedź GZDiZ – dot. toalety na falochronie zachodnim
 
(19.04.2017 r.) – treść maila wystosowanego przez Gdański Ośrodek Sportu:
„W odpowiedzi na poniższą wiadomość e-mail, w imieniu Gdańskiego Ośrodka Sportu informuje, że po otrzymaniu Państwa uwag niezwłocznie zwiększona została częstotliwość sprzątań terenu falochronu, a także dołożono starań, by już w najbliższy weekend została ustawiona na ww. terenie przenośna toaleta. W przypadku uwag proszę o kontakt: 517 806 588.”