Aktualności

Chodnik obok szkoły między ulicami Gałczyńskiego a Krasickiego

Jarosław Gudzowski

(09.09.2017 r.) – w związku ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi zwężonego chodnika przy ul. Krasickiego między szkołą a nowym osiedlem, Zarząd Dzielnicy Brzeźno skierował poniższe zapytanie do Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych oraz Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni:

„Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno, uprzejmie zgłaszam, że Mieszkańcy zaniepokojeni są zwężeniem chodnika między ulicami Gałczyńskiego a Krasickiego (w związku z prowadzoną budową nowego osiedla). W tej chwili w bezpośrednim sąsiedztwie tego chodnika budowana jest droga wewnętrzna nowego osiedla. Droga ta zostanie zapewne oddzielona od chodnika płotem. Problem w tym, że pozostały chodnik jest tak wąski, że nie ma mowy o tym, aby wyminęły się na nim np. wózki dziecięce czy inwalidzkie. Jest to ważny ciąg komunikacyjny ze względu na zlokalizowaną w tym miejscu szkołę i przedszkole, funkcjonuje jako dojście do przystanków tramwajowego i autobusowego oraz dla spacerowiczów udających się do parku. W chwili obecnej funkcja tego chodnika została mocno ograniczona.
W sytuacji, gdy nowe osiedle będzie całkowicie ogrodzone, komunikacja mieszkańców ul. Gałczyńskiego i sąsiednich ulic zostanie mocno utrudniona.
 
Uprzejmie proszę o informację czy obecny chodnik zostanie poszerzony, a jeśli tak to kiedy, ewentualnie, czy nowobudowane osiedle będzie ogólnodostępne.”
 
(26.09.2017 r.) – Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przysłał poniższą odpowiedź:
Odp. GZDiZ dot. ciągu pieszego pomiędzy Krasickiego a Dunikowskiego