Aktualności

Park Regana – zgłoszenie – prace budowlane prowadzone bez wydania decyzji budowlanej

Jarosław Gudzowski

(15.09.2017 r.) – zgłoszenie zostało przysłane przez Panią Katarzynę Tylingo-Chmielewską. Pełna treść maila:

„Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do poniższego zgłoszenia należy dodać, że podjęte przez Invest Komfort prace budowlane naruszają również zapisy umowu na dzierżawę drogi dojazdowej do działki nr 21 (w załączeniu), której par.2 jasno wskazuje, że może być ona używana wyłącznie z przeznaczeniem jako zaplecze budowy oraz drogę dojazdową do placu budowy. Wobec powyższego bez pozwolenia na budowę Invest Komfort nie ma prawa z drogi korzystać.

 

Z poważaniem

Katarzyna Tylingo-Chmielewska

 

Dnia Czwartek, 14 Września 2017 11:38 fs.michal <fs.michal@gmail.com> napisał(a)

Witam,

14.09.2017r od godziny 8.00 na terenie dzialki działki nr 21 obręb 022 przylegającej bezposrednio do osiedla Nadmorski Dwor 18B/17, 80-506 Gdansk prowadzone sa prace budowlane przy wykorzystaniu ciezkiego sprzetu budowlanego – zdjecia z tego terenu wykonane dzisiaj rano w zalaczniku maila

W zwiazku z tym zwracam sie do:

1. Urzedu Miasta w Gdanksu o interwencje w wyzej wymienionej sprawie – prace budowlane z wykorzystaniem ciezkiego sprzetu i o takim zakresie – prowadzone sa na terenie co do ktorego nie zostala wydana zadna obowiazujaca decyzja budowlana –  wniosek developera o wydanie decyzji budowlanej zostal zaskarzony przez sasiadujace wspolnoty mieszkaniowe i jest obecnie rozpatrywany przez Wojewode Pomorskiego (poprzedni wniosek developera rowniez zaskarzony przez wspolnoty mieszkaniowe do Wojewody – zostal cofniety przez Wojewode do ponownego rozpatrzenia przez UM w Gdansku)

2. Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o interwencje – prace prowadzone sa na terenie, ktory:
a. nie zostal w zaden sposob zabezpieczony
b. nie ma zadnych tablic informacyjnych
c. prowadzone prace – ich zakres i wykorzystywany ciezki sprzet – stwarzaja realne zagrozenie dla mieszkancow bezposrednio sasiadujacych mieszkan/osiedli
d. prowadzone prace powoduja halas i zapylenie sasiadujacych mieszkan
3. Do Komendy Wojewodzkiej Policji w Gdansku – w celu zabezpieczenia terenu i zastopowania dzialan, ktore stwarzaja realne zagrozenie zdrowia i zycia mieszkancow osiedla Nadmorski Dwor – prace odbywają się w pasie nadmorskim, w miejscu, w którym spaceruje wiele osób, a brak zabezpieczenia budowy na której pracuje ciężki sprzęt jest poważnym zagrożeniem i stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla znajdujących się tam osób (w tym również dzieci)

4. Do Państwowej Inspekcji Pracy – prowadzone prace budowlane bez zadnych zabezpieczen stwarzaja realne zagrozenie dla mieszkancow osiedla Nadmorski Dwor i dzielnicy Gdansk Brzezno.

Pozdrawiam,

Michal Frymus”

Invest Komfort dzierzawa – pas damorski-1
 
(16.09.2017 r.) – Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno przekazuje poniższe zgłoszenie do Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego:
„Szanowni Państwo,
Działając jako Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Brzeźno, przekazuję poniższe zgłoszenie.
Uprzejmie proszę o rozpoznanie przez Państwa sprawy według właściwości kompetencyjnej w zakresie kwestii naruszenia postanowień umowy dzierżawy, zawartej pomiędzy GZNK SZB a Invest Komfort S.A. sp. k., podjęcie stosownych działań, udzielenie odpowiedzi na poniższe zgłoszenie i przekazanie odpowiedzi do wiadomości na adres kontakt@radadzielnicybrzezno.pl (pocztą elektroniczną).”
 
(21.09.2017 r.) – Odpowiedz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta na prawach powiatu w Gdańsku dot. sprawy robót ziemnych przy osiedlu Nadmorski Dwór w Gdańsku:
Odp. PINB dot. robót ziemnych 09.17r.